pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Floriana
Michała

4

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Spotkanie przedstawicieli służb społecznych

03.12.2014 13:11

W dniu 25 listopada br Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało spotkanie z przedstawicielami służb społecznych z terenu powiatu górowskiego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli PCPR uczestniczyli: Przewodniczący Zespołów Interdyscyplinarnych działających w poszczególnych gminach powiatu górowskiego, kuratorzy zawodowi z wydziału karnego i rodzinnego, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz przedstawiciele komendy policji.

            Ważną częścią spotkania było przedstawienie danych statystycznych z zakresu pracy organizatorów spotkania, a następnie narzędzia w pracy  poszczególnych przedstawicieli spotkania.

            Celem spotkania była ocena działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w kontekście dotychczasowych doświadczeń, a przede wszystkim umocnienie współpracy w zakresie komplementarności kompetencji, by lepiej pomagać osobom, względem, których stosowana jest przemoc i skuteczniej pracować ze sprawcą w rodzinie.    

„Zjawisko przemocy uważane jest od lat za istotny problem społeczny. Pomimo wielu regulacji prawnych wynikających z  konstytucji RP, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz kodeksu karnego nadal istnieją mity na temat przemocy, która uważana jest iż, jest to sprawa prywatna, nikt nie powinien się wtrącać, zdarza się w rodzinach patologicznych, a jeśli ktoś jest bity to znaczy, że sobie na to zasłużył. Żadne nakazy i zakazy nie uzdrowią relacji w rodzinie, jeżeli człowiek nie zmieni swojej świadomości.   Dlatego też konieczna jest zmiana postaw społecznych i brak akceptacji dla przemocy.

Nasze spotkanie  niech będzie wyrazem sprzeciwu na wszelkie akty przemocy, by obok przepisów prawnych pojawił się jeszcze czynnik ludzki”.    

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 03.12.2014 13:11
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1135
Drukuj Stworz PDF