pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Jarosława
Marka

25

kwiecień

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

Spotkanie przedstawicieli służb społecznych

03.12.2014 13:11

W dniu 25 listopada br Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało spotkanie z przedstawicielami służb społecznych z terenu powiatu górowskiego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli PCPR uczestniczyli: Przewodniczący Zespołów Interdyscyplinarnych działających w poszczególnych gminach powiatu górowskiego, kuratorzy zawodowi z wydziału karnego i rodzinnego, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz przedstawiciele komendy policji.

            Ważną częścią spotkania było przedstawienie danych statystycznych z zakresu pracy organizatorów spotkania, a następnie narzędzia w pracy  poszczególnych przedstawicieli spotkania.

            Celem spotkania była ocena działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w kontekście dotychczasowych doświadczeń, a przede wszystkim umocnienie współpracy w zakresie komplementarności kompetencji, by lepiej pomagać osobom, względem, których stosowana jest przemoc i skuteczniej pracować ze sprawcą w rodzinie.    

„Zjawisko przemocy uważane jest od lat za istotny problem społeczny. Pomimo wielu regulacji prawnych wynikających z  konstytucji RP, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz kodeksu karnego nadal istnieją mity na temat przemocy, która uważana jest iż, jest to sprawa prywatna, nikt nie powinien się wtrącać, zdarza się w rodzinach patologicznych, a jeśli ktoś jest bity to znaczy, że sobie na to zasłużył. Żadne nakazy i zakazy nie uzdrowią relacji w rodzinie, jeżeli człowiek nie zmieni swojej świadomości.   Dlatego też konieczna jest zmiana postaw społecznych i brak akceptacji dla przemocy.

Nasze spotkanie  niech będzie wyrazem sprzeciwu na wszelkie akty przemocy, by obok przepisów prawnych pojawił się jeszcze czynnik ludzki”.    

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 03.12.2014 13:11
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1131
Drukuj Stworz PDF