pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Floriana
Michała

4

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Dbamy o bezpieczeństwo w pracy

03.12.2015 10:22

Tragiczne wydarzenia dotyczące pracowników służb pomocy społecznej w kraju, jak również wszelkie akty agresji kierowane na pracowników pomocy społecznej, które odnotowano także w powiecie górowskim, skłoniły do podjęcia działań, by zapobiegać i chronić pracowników pomocy społecznej w sytuacjach kryzysowych w pracy z trudnym klientem. Dlatego też Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie wraz z Komendą Główną Policji przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim Wydziałem Polityki Społecznej we Wrocławiu podjęło decyzję w sprawie przeszkolenia pracowników w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

W związku z powyższym w dniach 17 listopada i 24 listopada 2015 roku, odbyło się szkolenie dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych przez kadry pomocy społecznej w powiecie górowskim. Gospodarzem szkolenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i warsztatowej poprowadzone przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Eksperta Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu - Podinspektora Henryka Tonderys, Koordynatora negocjatorów – negocjatora w Sztabie Policji KWP we Wrocławiu - Podkomisarza Mieczysława Dziemidok i Psychologa w KWP we Wrocławiu – Sierżanta Dawida Marczyńskiego.

W części teoretycznej prowadzący przestawili i omówili: kontakt pracownika socjalnego z osobą agresywną (pracownik socjalny zawód wysokiego ryzyka, rozpoznanie zagrożeń przez pracownika, samokontrola zachowania) oraz prowadzenie negocjacji (negocjacje kryzysowe, negocjacje policyjne).

Część warsztatowa została przeprowadzona w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji – Hala Arkadia w Górze. Podczas zajęć warsztatowych pracownicy pomocy społecznej poznali techniki samoobrony oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy kadr pomocy społecznej z całego powiatu górowskiego, tj. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze i Wąsoszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niechlowie i Jemielnie oraz Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. W szkoleniu uczestniczyło 61 pracowników pomocy społecznej.

W dążeniu do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników niezmiernie ważne jest, aby byli oni odpowiednio przygotowani do wykonywania obowiązków i radzenia sobie                       w sytuacjach zagrożenia i sytuacjach kryzysowych w pracy z trudnym klientem. Szkolenie miało na celu wypracowanie procedur postępowania gwarantującego spokojne i bezpieczne wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników pomocy społecznej w powiecie górowskim.

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze składa serdeczne podziękowanie dla prowadzących szkolenie, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm, a przede wszystkim za życzliwa atmosferę podczas szkolenia.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 03.12.2015 10:22
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1366
Drukuj Stworz PDF