pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Józefa
Lubomira

1

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Kolejna edycja projektu PCPR w Górze

26.03.2014 12:48

 

Spotkaniem promocyjnym, które odbyło się w sali konferencyjnej Restauracji Magnolia w Górze, w dniu 24.03.2014r. liczna grupa mieszkańców Powiatu Górowskiego rozpoczęła udział w VII edycji projektu systemowego „Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

W pierwszej części spotkania kadra PCPR realizująca projekt zapoznała uczestników z regulaminem uczestnictwa w projekcie, z jego wytycznymi, przedstawiając również harmonogram działań, które zrealizowane będą w trakcie projektu. Uczestnicy podpisali stosowne dokumenty i umowy.

Spotkanie prowadziła kierownik PCPR Bożena Merta, która serdecznie powitała uczestników projektu i wyraziła swoje ogromne zadowolenie z faktu, iż tak duże grono mieszkańców powiatu górowskiego wyraziło zainteresowanie udziałem w projekcie.

Druga część spotkania odbyła się z udziałem Starosty Górowskiego Piotra Wołowicza. Starosta w swym wystąpieniu zwrócił się w sposób szczególny do uczestników życząc Im zadowolenia i satysfakcji z udziału w projekcie. Podkreślił znaczenie i rangę działań na rzecz osób niepełnosprawnych, które realizowane są przez zespół projektowy PCPR. „Rok 2014 to rok szczególny pod względem liczby uczestników, a także komplementarności działań, które zaakceptowane zostały przez Instytucję Pośredniczącą, z których Państwo mogą skorzystać”. Starosta z refleksją nawiązał również do poprzednich edycji projektu i do uczestników, z którymi miał przyjemność spotykać się na uroczystościach podczas realizacji projektu, dla których udział w projekcie okazał się skutecznym wsparciem, podkreślając, iż absolwenci poprzednich edycji projektu stanowią znaczącą grupę w środowisku lokalnym.

Kierownik PCPR złożyła uczestnikom życzenia, „by okazane wsparcie było trwałym i budzącym Państwa zaufanie rezultatem”.

W projekcie uczestniczy 36 mieszkańców powiatu górowskiego (26 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 15 do 64 roku życia, którzy z powodu niepełnosprawności potrzebują wsparcia). Największe zainteresowanie projektem wykazali mieszkańcy Gminy Góra, z której w projekcie bierze udział 20 osób, następnie, Gmina Wąsosz 7 osób, Gmina Niechlów 5 osób i Gmina Jemielno 4 osoby.

Uczestnicy zostaną objęci wsparciem 3 instrumentami aktywnej integracji w zakresie aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w ramach, której odbędą się:

1) zajęcia rehabilitacyjne zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych,

2) zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo.

3) zajęcia podnoszące umiejętności obsługi komputera i stron internetowych.

4) poradnictwo specjalistyczne oraz udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach służące przywróceniu samodzielności życiowej, w tym powrót na rynek pracy, w ramach tego poradnictwa odbędą się III bloki tematyczne, na których przewidziane są prelekcje, pogadanki oraz  projekcje filmów.

5) zajęcia warsztatowe na temat „ Podnoszenie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych”.

Działania zaplanowane w projekcie wpisane są w Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Górowskim na lata 2015 – 2016.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.01.2014r. do 30.06.2015r, pierwsza grupa uczestników zakończy udział w projekcie 31.12.2014r. W październiku br. przeprowadzona będzie rekrutacja uczestników projektu, którzy rozpoczną udział w projekcie z dniem 01.01.2015r.

Realizacja projektu to niezwykła szansa dla mieszkańców powiatu górowskiego, to przede wszystkim możliwość korzystania ze skutecznych działań aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej, a dla realizatorów ogromne wyzwanie zmierzające do zmiany świadomości w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.

 Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć rehabilitacyjnych.

Redakcja tekstu: Sylwia Biernacka, pracownik PCPR

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra  pomocy rodzinie

 

 

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 26.03.2014 12:48
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1711
Drukuj Stworz PDF